Pagrindinė strategija

September 15, 2021

Pašėlusių turtingų azijiečių filmas: paslėpta simbolika apie mažongo žaidimą

Justinas Valiulis
WriterJustinas ValiulisWriter

Mahjong yra žaidimas, giliai įsišaknijęs senovės kinų kultūroje. Todėl, kai režisieriai kūrė filmą senovės Azijos tema, jie įtraukė sceną, kuri atkartotų daugumą žaidėjų. Tačiau galbūt praleidote simboliką, jei nežinote, kaip žaisti Mahjongą. Prieš toliau skaitydami šį puslapį, būtinai pažiūrėkite filmą. Mes nekenčiame sugadinti jums epinės scenos, kai išardome mažongo sceną filme „Pašėlę turtingi azijiečiai“.  

Pašėlusių turtingų azijiečių filmas: paslėpta simbolika apie mažongo žaidimą

Mahjong istorija 

Žaidimas atsirado Kinijoje, o po to išplito visame Azijos regione. Bendruomenių, grojančių mažongą, įrašai siekia net 1927 m. Žaidime žaidėjai varžosi dėl trijų ar keturių atitinkamų plytelių serijos. Pasak garsaus kinų filosofo Mao Zedongo, mažongas yra puiki priemonė suprasti atsitiktinumo ir būtinybės santykį. Keista, bet filmas „Pašėlę turtingi azijiečiai“ nėra pirmasis, panaudojęs Mahjongo sceną. Kiti žaidime nurodyti filmai yra „The Joy Luck Club“ ir serialas „Fresh Off the Boat“.

Mahjongo laimėjimo raktas

Kiekvienas žaidėjas gauna 13 plytelių su žymėjimais ant vieno veido, o laimėti žaidimą galima išrinkti 14 plytelę. Tikslas yra gauti plytelių seriją su atitinkamais skaičiais arba skaičiais, kurie seka vienas po kito. Kai bandote sudėti setą, jūsų priešininkas taip pat daro tą patį, bandydamas sulaužyti jūsų setą. Laimėję žaidimo rinkiniai pavadinami taip:

  • Čiau: Trys iš eilės to paties kostiumo numeriai
  • Tenisas: Rinkinys, kurį sudaro trys identiškos plytelės
  • Akys: Pora identiškų plytelių

Mahjongo scena beprotiškai turtinguose azijiečiuose

Filme Azijos vietinės giminės sūnus Nikas parsiveža namo savo amerikietę Azijos kilmės sužadėtinę Rachel Chu. Jo motina Eleanora nepritaria Rachaeliui, sužinojusi, kad Rachaelio motina pabėgo iš Kinijos, kad įsikurtų Amerikoje. 

Eleonora ir Reičelė susitinka bendruomenės mažongo salone. Kaitriu momentu, kupinu įtampos ir emocijų, jie pradeda žaisti žaidimą pokalbio metu.

Žaidimo pradžia

Prasidėjus žaidimui, Eleonora sėdi „Rytuose“ ir užima prekiautojo poziciją, o Rachelė - „Vakaruose“. Pusių pavadinimai seka pagrindinėmis kompaso ir Amerikos ir Azijos simbolių kryptimis. 

Ankstyvas švinas

Eleanor pasiekia savo pirmąjį „Pong“ setą žaidimo pradžioje, parodydama daugiau patirties. Tačiau prieš filmą žiūrovams parodoma, kad Rachelė yra žaidimų teorijos ekspertė. Taigi ji gali planuoti ilgalaikę strategiją, kaip laimėti žaidimą. 

Žaidimui įsibėgėjus, Rachelė ir Eleonora nuolat kalbasi. Ji atskleidžia, kad Nikas jai pasiūlė ir norėjo viską palikti. Tuo pačiu metu Rachelė ištraukia svarbiausią pergalės plytelę. Įvykių posūkyje ta pati plytelė pakreiptų žaidimą Eleonoros naudai. Čia simbolika aiški; Plytelė simbolizuoja Niką, kuris yra būtinas abiem moterims, o Reičelė turi pranašumą.  

Siužeto vingis

Nors Rachael turi laimėjusią plytelę, ji sulenkia ir leidžia Eleanor laimėti. Tai dar vienas simbolinis veiksmas. Tai reiškia jos sprendimą atmesti Nicko pasiūlymą. Būdama žaidimų teorijos ekspertė, ji nematė laimėtojo įžvalgos, kai buvo pasiūlyta santuoka. Jei Nikas ją vedė, jis prarastų savo šeimą ir motiną, meilę. Jei Nikas turėtų ją palikti dėl Eleonoros, jis visą gyvenimą piktintųsi savo motina. Todėl Rachelė nusprendė atmesti pasiūlymą savo labui. 

Išvada

Žaidimo tarp Rachelės ir Eleanor simbolika įneša scenos gilumo. Bet net nežinodamas kaip žaisti Mahjong, scena vis dar yra epinė. Jei jau žiūrėjote filmą, šis paaiškinimas, tikiuosi, padės geriau suprasti, ką vairavo režisieriai, įrašę Mahjongo sceną.

About the author
Justinas Valiulis
Justinas Valiulis
About

Justinas Valiulis - Lietuvos žvaigždė internetinių kazino žaidimų lokalizavimo srityje, kuri sujungia glaudų supratimą apie lietuvių kultūrą su savo platu žaidimų žiniomis. Šis unikalus derinys užtikrina, kad kiekvienas jos lokalizuotas žaidimas jaučiasi būtent lietuviškas.

Send email
More posts by Justinas Valiulis
ThunderPick
Premija 2000 USD
Kultūrų ir komedijos derinys: „Madžong karaliaus“ kūrimas
2024-05-16