Oficialios Mahjong taisyklės

Populiarus kinų žaidimas „Mahjong“ yra įgūdžių žaidimas, pagrįstas plytelių rinkiniu. Yra skirtingi regioniniai variantai su skirtingais žaidimo elementais ir taškų nustatymo mechanizmu. Pagrindinės taisyklės daugelyje variantų yra vienodos. Pagrindinis tikslas yra surinkti plytelių rinkinius ir surinkti aukščiausią balą. Žaidėjai pasirenka ir išmeta skirtingo dizaino kūrinius, kol sukuria visą derinį. Visas Mahjong rinkinys turi 144 plyteles su 3 kostiumais, ty taškais, simboliais ir bambuku. Kiekvieną kostiumą sudaro plytelės, kurių numeriai 1-9, kiekvienoje plytelėje yra po keturis rinkinius. Yra dvi garbės plytelės - drakonas (raudona, balta ir žalia) ir vėjai (rytų, vakarų, pietų ir šiaurės).

Kaip teka žaidimasMahjong rankaTaškų nustatymas ir atsiskaitymasPirkimas
Justinas Valiulis
WriterJustinas ValiulisWriter
Kaip teka žaidimas

Kaip teka žaidimas

Kiekvienas dalyvis pradeda nuo 13 plytelių rinkinio. Kiekvienos rūšies garbės plytelės turi keturių rinkinių rinkinį. Be to, yra 4 gėlių ir 4 sezono plytelės. Kai žaidėjas ima vėją, rytietiškas žaidimas pradeda žaidimą, pasirenkant vieną plytelę nuo sienos. Tuomet žaidėjai suka plyteles rinkdami plyteles prieš laikrodžio rodyklę, kol jie išmeta po vieną plytelę. Žaidėjas gali reikalauti, kad kitas žaidėjas išmestų plytelių pagal kong ar pong scenarijų, ir tokiu atveju tas, kuris išmetė, praranda savo apyvartą. Bet kuriuo metu žaidėjai turėtų laikyti 13 plytelių, kol bus paskelbta Mahjong ranka (su 14 plytelių).

Kaip teka žaidimas
Mahjong ranka

Mahjong ranka

Ranka yra sudaryta iš 4 arba 3 plytelių rinkinių ir poros. Pongas yra to paties kostiumo trynukas, o Kongas yra keturkojis iš to paties kostiumo. Taip pat yra „Chow“ - tiesus tas pats kostiumas. Jei du žaidėjai atsitiktinai pretenduoja į plytelę, greičiausias eilė gauna plytelę. Ne visada verta reikalauti išmesti plyteles. Komplektai, kurie dar turi būti paskelbti mažongais, turi didesnę vertę, nei deklaruojami rinkiniai. Norėdami sužinoti rankiniu būdu surinktų taškų vertę, pirmiausia apskaičiuojama iš porų ir rinkinių. Kreipiantis į Mahjongą ateina su mažais taškais, o tų taškų vertė skiriasi atsižvelgiant į žaidimo taisykles.

Mahjong ranka
Taškų nustatymas ir atsiskaitymas

Taškų nustatymas ir atsiskaitymas

Mahjong ranka įvertinama siekiant išryškinti modelius, kurie remiasi taisyklėmis. Gerbėjai / jakai / linksmybės apdovanojami už įvairius modelius. Kiekvieno ventiliatoriaus taškai dvigubai padidėja vieną kartą, o bendras rezultatas tampa rankiniu balu. Kai kuriems taisyklių rinkiniams šis balas neskaičiuojamas, išskyrus gerbėjų skaičių. Po turnyro stalo taškai yra skiriami atsižvelgiant į žaidėjo pasirodymą. Tas, kuris surinko daugiausiai, gauna 4 lentelės taškus. Bėgikai įgyja 2 taškus, o antras paskutinis žaidėjas gauna 1 tašką. Žaidimo pabaigoje pinigai ant stalo yra padalijami pretendentams. Visas jackpotas atitenka žaidėjui, kuris pelno aukščiausią balą.

Taškų nustatymas ir atsiskaitymas
Pirkimas

Pirkimas

Yra mažas mokestis ir statymas už Mahjong. Lažybos patenka į jackpot'ą, kurio siekia kiekvienas dalyvis. Mokestis, kuris taikomas tik turnyrams, yra už namą. Didžiausias įmanomas laimėjimas prilygsta maksimaliam nuostoliui. Tai pinigų suma, kurią žaidėjas perveda į savo sąskaitą prisijungdamas prie žaidimo. Retai kada žaidėjai patiria maksimalų nuostolį. Už vienos rankos žaidimą žaidėjo sąskaitoje skiriama bauda už maitinimą ir įmoką. Rezervuota suma gali būti prarasta tik žaidėjui išmetus laimėtą plytelę. Turnyre įpirka yra mokesčio ir statymo suma.

Pirkimas
About the author
Justinas Valiulis
Justinas Valiulis
About

Justinas Valiulis - Lietuvos žvaigždė internetinių kazino žaidimų lokalizavimo srityje, kuri sujungia glaudų supratimą apie lietuvių kultūrą su savo platu žaidimų žiniomis. Šis unikalus derinys užtikrina, kad kiekvienas jos lokalizuotas žaidimas jaučiasi būtent lietuviškas.

Send email
More posts by Justinas Valiulis