Naujienos

December 15, 2021

Kuo kinų mažongas skiriasi nuo japonų mažongo

Justinas Valiulis
WriterJustinas ValiulisWriter

Mahjong yra azijietiškas žaidimas, nors dauguma žmonių mano, kad tai tik kinų klasika. Tačiau žmonėms, išbandžiusiems skirtingus žaidimo variantus, gali būti sunku pasakyti, kuris yra kuris. Čia mes tyrinėjame skirtumą tarp kinų ir japonų Mahjong, kad padėtume juos atskirti.

Kuo kinų mažongas skiriasi nuo japonų mažongo

Kinijos mažongas

Kiniškas Mahjong variantas vadinamas „Zhongguo Maqiang“ arba tiesiog „Maqiang“. Jis buvo pristatytas Kinijoje Mingų dinastijos laikais ir nuo tada grojamas.

Žaisti Mahjong internete yra lengva, kai rasite gerą reputaciją turinčią svetainę, bet gerai suprasti taisykles. Taisyklės paprastos: kiekvienas žaidėjas gauna po ranką plytelių su skaičiais nuo 1 iki 9. Kiekvienoje plytelėje turi būti bent vienas skaičius, atitinkantis skaičių, esantį šalia plytelės. Kai visos plytelės išnaudojamos, žaidėjai paeiliui išima plyteles iš savo rankų, kol nebegali žaisti.

Jei plytelės lieka po to, kai paskutiniam žaidėjui baigiasi plytelės, tada tos plytelės pašalinamos iš lentos ir pridedamos prie krūvos, kad būtų galima naudoti ateityje. Žaidimas baigiasi, kai nuo lentos pašalinamos visos plytelės. Žaidėjai renka taškus pagal tai, kiek plytelių jiems liko po paskutinio turo.

Japoniškas Mahjong

Japoniška Mahjong versija vadinama „Rangō“, kurią išrado japonų vienuolis Sei Shōnagon. Japonijoje šis variantas paprastai vadinamas „Shanghai Rangō“.

Kaip ir jo kolega iš Kinijos, taisyklės paprastos: kiekvienas asmuo gauna po ranka plyteles su tokiais pat numeriais, kaip ir aukščiau. Tačiau skirtingai nei kiniškoje versijoje, japoniškajai versijai nereikia, kad plytelės atitiktų. Vietoj to, tikslas yra pašalinti visas plyteles iš jūsų rankos, kol kas nors kitas pašalins savo.

Kai kas nors nuima plytelę, kiti žaidėjai bando atspėti, kokios jos spalvos. Kas teisingai atspėjo, laimi plytelę. Kai visi atspėja, pralaimi tas, kuris dar turi su savimi plytelių. Laimėtojas šiame žaidime nustatomas pagal bendrą jų uždirbtų taškų sumą.

Japonijoje yra dviejų tipų Mahjong žaidimai: „Kakushi“ ir „Gokui“. Kakushi reiškia, kad plytelės tuščios, o Gokui reiškia, kad plytelės yra pilnos.

Kakushi žaidėjai pradeda nuo plytelių rinkinio, bet nežino, kokias spalvas gaus. Jie gali pasirinkti arba pasilikti jau turimas plyteles, arba jas išmesti. Po kiekvieno posūkio žaidėjai į rankas prideda naujas plyteles. Jei žaidėjas išmeta plytelę, vėliau jos pakartotinai panaudoti negalės. Žaidimo pabaigoje laimi daugiausiai taškų surinkęs žaidėjas.

Gokui žaidėjai pradeda pilnomis plytelėmis ir nieko neišmeta. Kiekvieną kartą, kai žaidžiama plytelė, parenkama spalva. Jei žaidėjas pasirenka plytelę, kurios iš pradžių nenustatė, jis atsiima plytelę. Žaidimo pabaigoje laimi žaidėjas, kurio rankoje liko daugiau plytelių.

Jei svarstote, kuris variantas yra geresnis, gali tekti išbandyti abu ir nuspręsti, kuris jums patinka labiausiai.

About the author
Justinas Valiulis
Justinas Valiulis
About

Justinas Valiulis - Lietuvos žvaigždė internetinių kazino žaidimų lokalizavimo srityje, kuri sujungia glaudų supratimą apie lietuvių kultūrą su savo platu žaidimų žiniomis. Šis unikalus derinys užtikrina, kad kiekvienas jos lokalizuotas žaidimas jaučiasi būtent lietuviškas.

Send email
More posts by Justinas Valiulis
undefined is not available in your country. Please try:
Moonlight, Martinis ir Mahjong: kūrybinis lėšų rinkimas kovai su badu Šiaurės Teksase
2024-04-18