Naujienos

September 29, 2021

EDIT Mahjong: naujas Mahjong rinkinio veidas

Justinas Valiulis
WriterJustinas ValiulisWriter

„Edit Mahjong“ yra novatoriškas produktas, kurio tikslas - spręsti problemas, susijusias su klimato kaita per žaidimus ir mados industriją. Rinkinys buvo sukurtas bendromis EDITECTURE ir EDIT THE BRAND pastangomis. Gamindama naują „Mahjong“ rinkinį, komanda naudojo išpjovas ir kitas biologiškai skaidžias medžiagas. Užbaigus, rinkinį sudarė 28% audinio atliekų. Kitaip tariant, 30 kg audinių atliekų buvo panaudotos naujai kuriant EDIT Mahjong. Baigtas meno kūrinys turėjo vietą vienoje iš Honkongo meno instaliacijų pavadinimu „Odė Mahjongui“.

EDIT Mahjong: naujas Mahjong rinkinio veidas

Naujas mados atliekų panaudojimo būdas

Remiantis tyrimais, pasaulinė mados pramonė kasmet pagamina daugiau nei 92 milijonus tonų atliekų. EDITECTURE sako, kad vien Honkongas kasmet surenka daugiau nei 110 000 audinių atliekų. Be to, daugiau poveikio aplinkai sukelia didelis vandens suvartojimas ir CO2 išmetimas iš drabužius gaminančių gamyklų. Šiuo atžvilgiu dizaino studija kartu su „EDIT THE BRAND“ sugalvojo alternatyvų būdą, kaip panaudoti audinio pjūvius.

Redaguoti Mahjongą

Gamindami „Edit Mahjong“, dizaineriai surinko audinį, atmestą dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, modelio kirpimo ir neatitinkančių kokybės standartų. Tada audinys buvo surūšiuotas pagal spalvą ir estetiką. Galų gale, audinys paveiks skirtingų Mahjong kūrinių išvaizdą ir jausmą.

Tada komanda susmulkino audinį, kad būtų galima maišyti su 100% biologiškai skaidžiomis medžiagomis. Galiausiai mišinys buvo suformuotas į unikalius mažongo gabalus. Iš viso dėl šio projekto buvo perdirbta 30 kg atliekų, kurios kitu atveju atsidurtų sąvartynuose.

Odė Mahjongui

„Edit Mahjong“ rinkinys buvo tik viena „pasidaryk pats“ projekto, kurį atliko EDITECTURE ir EDIT THE BRAND, dalis. Visą projektą sudarė kiti Mahjongo daiktai, tokie kaip stalas ir kėdės, kur žaidėjai susitinka žaisti.

Honkonge buvo parodyta „Odė Mahjongui“ instaliacija. Viena iš priežasčių buvo pagerbti senovinį žaidimą. Vienintelis meno kūrinys reiškia socialinį Mahjongo aspektą. Senovės kinų kultūra susiburti žaisti ir draugiškai pasikalbėti buvo perduodama iš kartos į kartą.

Meno kūriniu taip pat siekiama pripažinti amatininkus, kurie savo gyvenimą paskyrė tam, kad palaikytų Mahjongo kultūrą. Remiantis EDITECTURE, atrodo, kad technologijos tradicinius Mahjong plytelių skulptorius išstūmė į pensiją. Atsiradus skaitmeniniams internetiniams žaidimams, šiuolaikinės bendruomenės mažai naudojasi fizinėmis Mahjong plytelėmis.

Verdiktas

„Edit Mahjong“ rinkinys puikiai padeda išlaikyti Mahjong gyva kultūra. Be to, atliekų panaudojimas tokiam nuostabiam meno kūriniui gaminti yra tai, ko nematote kiekvieną dieną. Tikimės, kad šis „Odė Mahjongui“ įkvepia kitus menininkus susiburti ir kurti daugiau „pasidaryk pats“ projektų, kad padidintų visuomenės sąmoningumą tokiomis temomis kaip klimato kaita. Kaip matote iš EDIT Mahjong projekto, idėjų yra visose mūsų gyvenimo srityse.

About the author
Justinas Valiulis
Justinas Valiulis
About

Justinas Valiulis - Lietuvos žvaigždė internetinių kazino žaidimų lokalizavimo srityje, kuri sujungia glaudų supratimą apie lietuvių kultūrą su savo platu žaidimų žiniomis. Šis unikalus derinys užtikrina, kad kiekvienas jos lokalizuotas žaidimas jaučiasi būtent lietuviškas.

Send email
More posts by Justinas Valiulis
undefined is not available in your country. Please try:
Mahjong Rouge: bendruomenės ryšių atgaivinimas Baton Ruže
2024-06-05